Automenu - VIII. AZ pneu AutoSlalom TRANSLATA prekročil svoj tieň
Stek - Slovakia banner
Online Eurokalkulačka:
SKK
SKK
EUR
EUR
Využite akcie, ktoré vám ponúkajú partneri spoločnosti Automenu.

  Zobraziť všetky akcie

NAJNOVŠIE

Zimná akcia na autobatérie
https://www.batterycentrum. sk/eshop/?znacka=43...
Prenájom Mercedes-Benz ATEGO s RUKOU
Ložná plocha 4000 x 2100, Najväčšia prípustná hmotnosť 11 990 kg, Prevádzková hmotnosť 7 ...
Kompletný sortiment MOTOBATÉRIÍ SKLADOM!
Len u nás nájdete batérie do všetkých druhov motocyklov. Všetko skladom! Ihneď k dispozícii....

NÁHODNÉ

Stierače BOSCH Aerotwin - 23,50 € / pár
www.autosuciastky.com Stierače BOSCH Aerotwin už za 23,50 € / pár ...
CREE LED H7 12-24V, 30W (6x5W) biela, (1ks)
Kód produktu: 95C-H7-30W CREE LED H7 12 - 24V , 30W ( 6x5W ) biela Nová generácia LED...
Snehové reťaze na osobné vozidlá od 18€
Všetky snehové reťaze majú certifikát TUV / GS. Veľkosti od 30 po 270. V ponuke aj snehové ...

Sadzobník pokút 2016

PONUKA PRÁCE

PRÁCU PONÚKAJÚ

Pravidelná preprava tovaru do 1,5T.
Ponukame pravidelnú prepravu tovaru do 1,5t. Peugeot Boxer . Cena dohodou. ...
Lakovník/Natierač pre Air Livery Ltd.
Ponúkame prácu Lakovníka/Natierača pre Air Livery Ltd. Náplňou práce je povrchová úprava lietadiel –...
Montážne zastúpenie
Hladáme seriózneho zástupcu na montáž a predaj autofólií v Komárne. Ponúkame nadštandartný zárobok a...

  Zobraziť všetky ponuky


PRÁCU HĽADAJÚ

prevoz automobilov,vyrobkov vatšich rozmerov,
VW sharan 7 miest prives špecialny,vyklapaci.plošina 4-2m.spolahlivo,rychlo.Aj zahraničie.Ceny dohod...
Preprava cohokovek Ke-okolie
Ponukám nákladnú autodopravu: Avia sklapac -3, 5t-3, 20m Avia skrinova-3, 5t-4, 50m-7m Dovoz-št...
Osobná preprava limousine Škoda Superb
Súkromná osobná preprava limousine Škoda Superb , po celej EU. Serióznosť, spoľahlivosť. Podrobnej...

  Zobraziť všetky ponuky

ANKETA

Dodržiavate servisné intervaly na výmenu oleja?

áno
Anketa 2307(43%)

nie
Anketa 1439(27%)

snažím sa
Anketa 1602(30%)

Hlasovalo: 5348

REKLAMA

AUTOKLUBY

Opel
Opel Club
BMW
BMW Club
Ford
Ford Club
Cabrio
Kabriolety
Toyota
Toyota Club
Alfa
     Alfa Club     
Škoda
Auto Škoda Club
Swift
Swift Club
Škoda
Audi Club
Swift
Golf Club

VIII. AZ pneu AutoSlalom TRANSLATA prekročil svoj tieň

  « späť na úvodnú stránku

VIII. AZ pneu AutoSlalom TRANSLATA prekročil svoj tieň

Seriál AZ pneu AutoSlalom jazdí tento rok 4. kompletnú sezónu. Po 40. pretekoch má za sebou už niekoľko zaujímavých záznamov. Počas ostatného VIII. AZ pneu AutoSlalom TRANSLATA padlo niekoľko zaujímavých nových rekordov. Všetky dokumentujú obľúbenosť mladého a úplne samostatného motoršportového seriálu.

Uprostred septembra je v slovenskom kalendári vždy cirkevný, medzičasom aj štátny sviatok. V kombinácii s najrýchlejšou, najdlhšou a najadrenalínovejšou traťou vzniká pre jazdcov skutočne neodolateľný mix. Tradičná a povinná online predregistrácia vyzerala adekvátne. Počas 7 dní pred pretekmi sa na toto podujatie prihlásilo dovedna rekordných 143 jazdcov. Samotných pretekov sa zúčastnilo až 128 pretekárov, čo je o 18 viac než bol predošlý najvyšší počet. Medzi nimi bolo minimálne 30 úplných nováčikov, ktorí AS ešte nejazdili. Mať na jednodňovom podujatí, ktoré sa jazdí min. na 4 štarty celkovo vyše 500 štartov už naozaj nie je brnkačka, ani samozrejmosť. Organizátori sa tentokrát naozaj riadne zapotili.

Situáciu na letisku navyše riadne skomplikovalo na poslednú chvíľu ohlásené pristátie veľkého Boeingu 737 s funkcionármi a VIP fanúšikmi futbalového klubu Chelsea z Veľkej Británie, ktorý v ten večer hral zápas Ligy Majstrov v Žiline. Rôzne bezpečnostné opatrenia a procedúry zmrazili preteky na asi hodinu. Nabúraný pôvodný harmonogram teda nebolo reálne stihnúť, čo v istých momentoch nabádalo organizátorov v snahe ukončiť preteky ešte za svetla k zrušeniu tretej ostrej jazdy. Nakoniec však zvíťazilo odhodlanie dať jazdcom všetko čo majú sľúbené a zaplatené. S vyhrotením štartovacej procedúry so skrátením intervalov medzi autami zo 40 s na menej než 30 s sa podarilo 515 štartov ukončiť tesne pred 18h. Bola to však riadna nakladačka nie len pre traťovákov, časomerača, ale aj štartérov. Čiastočne trpeli aj samotní jazdci, pretože v snahe stihnúť preteky organizátori upustili od prísnej kontroly štartovania podľa objemových kategórií, tak ako tomu býva na všetkých ostatných pretekoch. Celú zaťažkávaciu skúšku zniesol AS tím veľmi slušne a so cťou splnil všetko, čo bolo v danej situácii splniteľné a reálne.

Samotné preteky boli tiež plné prekvapení. Všetky z nich ani nie je možné pokryť, vypichneme tie najdôležitejšie. Konkurencia v seriáli AZ pneu AutoSlalom je už naozaj veľká a nekompromisná. Celková rekordná účasť znamenala aj rekordné zastúpenie jazdcov v jednotlivých kategóriách. V S1 do 1 400 ccm súťažilo 36 jazdcov, v S2 do 1 600 ccm 29 jazdcov, v S3 do 2 000 ccm 27 a v S4 nad 2 000 ccm 34 pilotov. V kategórii D – Dámy sa hecovalo 11 dievčat a v novej kategórií J – Juniori, ktorú pre najbližšie podujatia zastrešuje eGaleria.sk bolo 10 jazdcov. Značkový pohár Škoda Cup mal v Piešťanoch rovnaké zastúpenie.

Kategórií S1 po väčšinu pretekov dominuje žilinčan Mišo Sliviak na Opeli Corsa B 1.4 16V, ktorý jazdí aj MSR. V Piešťanoch to nebolo inak. Prekvapivo tesne za ním skončil Zoltán Lovász na Peugeote 106 Rallye. Títo dvaja odsunuli na III. miesto Rasťa Šimona na porobenom Fiate 127, pretože ten sa nesprávne rozhodol experimentovať s gumami počas pretekov. Prekvapením v kategórii S1 boli zaratúvane výsledky juniorov. Prví traja nie len, že skončili krásne za sebou, ale dotiahli to do prvej desiatky najlepších jednaštvorkárov. To skvelo svedčí o ich kvalitách a vysokej konkurencii.

Trieda S2 zažila ďalší tohtoročný šok o ktorý sa postaral Lukáš Vician na Citroene Saxo VTS. Ten ako dablér na aute Mikiho Čambala porazil všetkých v triede a pri vyhlasovaní stál na najvyššom stupienku. Tým na II. miesto odsunul dlhoročného víťaza a na oko neporaziteľného Mikiho Čambala o ktorom by sa dalo povedať, že si týmto vychoval na prsiach hada. III. miesto si tiež veľmi nečakane uchmatol Martin Pikus na Honda Civic Vti. Za zmienku stojí aj výkon Dušana Chrenka na Suzuki Ignis Sport, ktorý dokázal medzi majiteľmi áut Suzuki zajazdiť najlepšie a v S2 skončil na V. mieste pred odvekým rivalom Martinom Šragom na Swifte Sport.

Triedu S3 ovládol na oko neporaziteľný Tonda Červenka na Peugeote 205 Gti. Vedľa neho z prava sa s väčším časovým odstupom na stupne víťazov postavil Vlado Friedl na požičanom Nissane 100NX Gti od Mira Tichého, ktorý sa vďaka svojej štedrosti o druhé miesto pripravil a skočil tretí. Ukazuje sa, že jazdcom na špici požičiavanie áut kamarátom vôbec neprospieva :)

Najvyššiu S4 dobil tradične kvalitný bojovník Aleš Hreha na Honde S2000 bezkonkurenčným spôsobom. S odstupom až 7 s sa na II. miesto postavil tiež veľmi kvalitný jazdec Vilo Zmeták na novom Lotuse Exige na ktorý si ešte len zvyká a nemal ho ani na slikoch. Zasvätení pritom tvrdia, že trať v Piešťanoch na letisku je možné vďaka slikom zdolať o viac než 5 s rýchlejšie! III. miesto v S4 si vybojoval Tomáš Polerecký, zástupca hlavného partnera podujatia spoločnosti TRANSLATA s odstupom len 22 stotín sekundy. O to neuveriteľnejšie znie jeho príbeh z pretekov. Tomášove Lancer EVO IX nefungovalo stopercentne a tak mu pre reset chyby v aktívnych diferenciáloch počas každej jazdy musel 2x vypnúť motor počas jazdy! Len čert vie, ako by to dopadlo, nebyť hnevajúcej techniky...

V kategórii J – juniori, ktorú zastrešuje online obchodný dom eGaleria.sk sa, ako sme spomínali, najlepšie uplatnili jazdci z objemovej kategórie S1. Na I. miesto sa vďaka Honde Civic postavil práve 21 ročný Jakub Jánsky prenasledovaný bratmi Demeterovcami na Suzuki Swift GTO. Štefan skončil druhý a brat Matej tretí.

Prvé tri miesta v slušne obsadenej dámskej kategórii si rozdelili tretia Monika Weisová na Mazde 2, Janka Šuchová na Suzuki Swift GTi, ktorá skončila druhá a v samostatnej lige jazdiaca Lucka Červenková z Moravy s odstupom až 16 s skončila medzi dámami bezkonkurenčne prvá. Lucka už vždy naháňa skôr výsledok medzi chlapmi v S2, kde teraz skončila na skvelom VIII. mieste, no podarilo sa jej už aj tu viackrát postaviť na stupienky víťazov a raz dokonca celkovo vyhrať.

Škoda Cup beží na plné obrátky. Tretí tohtoročný podnik privítal na stupňoch víťazov nové tváre. Na III. mieste skončil len 20. ročný Michal Kantor jazdiaci na absolútne neslalomovej Škoda Octavia II Scout, za jemu i schopnostiam Octavie kombi skutočne patrí obdiv. Druhé miesto si odniesol odhodlaný a bojovný jazdec Tomáš Ryšánek na komplexne porobenej Škoda Felicia 1,3 MPi. Pred ním v súčte časov dojazdil medzi škodovkármi lepšie už len Miro Harušťák na modifikovanej Škode Felicia 1,6i. Jeho veľmi slušné jazdenie ho dokonca dostalo na VII. miesto v kategórii S2, čo je naozaj super výsledok.

VIII. AZ pneu AutoSlalom TRANSLATA 2010
15.09.2010 – Letisko Piešťany


Kategória S1 - 1 400 ccm

I. miesto št. č. 014 Michal SLIVIAK Opel Corsa 1,4 16V 2:45.770
II. miesto št. č. 905 Zoltán LOVÁSZ Peugeot 106 1.3 Rallye 2:45.980
III. miesto št. č. 731 Rastislav ŠIMON FIAT 127 2:46.760

Kategória S2 - 1 600 ccm

I. miesto št. č. 002 Lukáš VICIAN Citroen Saxo VTS 2:36.150
II. miesto št. č. 007 Miki ČAMBAL Citroen Saxo VTS 2:36.330
III. miesto št. č. 095 Martin PIKUS Honda Civic VTi 2:37.680

Kategória S3 - 2 000 ccm

I. miesto št.č. 777 Tonda ČERVENKA Peugeot 205 GTI 2:30.460
II. miesto št. č. 119 Vladimír FRIEDL Nissan 100NX GTI 2:33.030
III. miesto št. č. 011 Miroslav TICHÝ Nissan 100NX GTI 2:35.840

Kategória S4 + 2 000 ccm

I. miesto št. č. 906 Aleš HREHA Honda S2000 AP2 2:32.690
II. miesto št. č. 727 Viliam ZMETAK Lotus Exige 2:39.510
III. miesto št. č. 098 Tomáš POLERECKÝ Mitsubishi Evo IX 2:39.730

Kategória D - dámy

I. miesto št. č. 021 Lucka ČERVENKOVÁ Citroen Saxo VTS 2:47.022
II. miesto št. č. 044 Jana ŠUCHOVÁ Suzuki Swift GTi 3:03.318
III. miesto št. č. 300 Monika WEISOVÁ Mazda 2 3:09.893

Kategória eGaleria.sk Juniori

I. miesto št. č. 023 Jakub JÁNSKY Honda Civic 2:53.526
II. miesto št. č. 907 Štefan DEMETER Suzuki Swift GTO 2:55.308
III. miesto št. č. 221 Matej DEMETER Suzuki Swift GTO 2:55.809

Škoda Cup 2010

I. miesto št.č. 018 Miroslav HARUŠTÁK Škoda Felicia 1,6i 2:46.667
II. miesto št.č. 003 Tomáš RYŠÁNEK Škoda Felicia 1,3 MPi 2:56.314
III. miesto št. č. 219 Michal KANTOR Škoda Octavia II Scout 2:59.930

Podrobné informácie, obrázky, videá, výsledky a informácie o tratiach i jazdcoch, to všetko hľadajte na www.autoslalom.sk

www.autoslalom.sk