Automenu - Pred prázdninami rastie záujem o rodinné autá aj kabriolety
Stek - Slovakia banner
Online Eurokalkulačka:
SKK
SKK
EUR
EUR
Využite akcie, ktoré vám ponúkajú partneri spoločnosti Automenu.

  Zobraziť všetky akcie

NAJNOVŠIE

Zimná akcia na autobatérie
https://www.batterycentrum. sk/eshop/?znacka=43...
Prenájom Mercedes-Benz ATEGO s RUKOU
Ložná plocha 4000 x 2100, Najväčšia prípustná hmotnosť 11 990 kg, Prevádzková hmotnosť 7 ...
Kompletný sortiment MOTOBATÉRIÍ SKLADOM!
Len u nás nájdete batérie do všetkých druhov motocyklov. Všetko skladom! Ihneď k dispozícii....

NÁHODNÉ

Nabíjačka BOSCH C3 C3 6/12V
www.autosuciastky.com cena 54 EUR...
Aral akcia: Blue-, High-, Super Tronic ( - 30-60%)
Objednávanie: www.olejposta.sk Akciové produkty: Aral Super Tronic 0W-40, Aral High Tronic 5W-40, ...
D2S 4300K, 5000K, 6000K, 8000K 35W xenonová výbojka HID, 12V, 24
Xenónová výbojka D2S. Farba svetla: 4300K, 5000K, 6000K, 8000K. Pri objednávke prosím u...

Sadzobník pokút 2016

PONUKA PRÁCE

PRÁCU PONÚKAJÚ

Pravidelná preprava tovaru do 1,5T.
Ponukame pravidelnú prepravu tovaru do 1,5t. Peugeot Boxer . Cena dohodou. ...
Lakovník/Natierač pre Air Livery Ltd.
Ponúkame prácu Lakovníka/Natierača pre Air Livery Ltd. Náplňou práce je povrchová úprava lietadiel –...
Montážne zastúpenie
Hladáme seriózneho zástupcu na montáž a predaj autofólií v Komárne. Ponúkame nadštandartný zárobok a...

  Zobraziť všetky ponuky


PRÁCU HĽADAJÚ

prevoz automobilov,vyrobkov vatšich rozmerov,
VW sharan 7 miest prives špecialny,vyklapaci.plošina 4-2m.spolahlivo,rychlo.Aj zahraničie.Ceny dohod...
Preprava cohokovek Ke-okolie
Ponukám nákladnú autodopravu: Avia sklapac -3, 5t-3, 20m Avia skrinova-3, 5t-4, 50m-7m Dovoz-št...
Osobná preprava limousine Škoda Superb
Súkromná osobná preprava limousine Škoda Superb , po celej EU. Serióznosť, spoľahlivosť. Podrobnej...

  Zobraziť všetky ponuky

ANKETA

Dodržiavate servisné intervaly na výmenu oleja?

áno
Anketa 2306(43%)

nie
Anketa 1439(27%)

snažím sa
Anketa 1599(30%)

Hlasovalo: 5344

REKLAMA

AUTOKLUBY

Opel
Opel Club
BMW
BMW Club
Ford
Ford Club
Cabrio
Kabriolety
Toyota
Toyota Club
Alfa
     Alfa Club     
Škoda
Auto Škoda Club
Swift
Swift Club
Škoda
Audi Club
Swift
Golf Club

Pred prázdninami rastie záujem o rodinné autá aj kabriolety

 « späť na úvodnú stránku

BRATISLAVA 28. júna - Začiatkom leta sa v autocentre AAA AUTO zvýšil záujem nielen o dobrodružné kabriolety, ale aj o väčšie autá vhodné na rodinné dovolenky. Až 60 % respondentov prieskumu autocentra pritom uviedlo, že sa na dovolenku chystá cestovať autom. AAA AUTO má preto pre vás niekoľko užitočných tipov, ako si nepokaziť náladu po ceste na dovolenku.

Medzi najobľúbenejšie rodinné autá pred letnými prázdninami patria Renault Mégane Scénic, Citroën Xsara Picasso a Ford Fusion. Najčastejšie predávanými kabrioletmi sú túto sezónu Peugeot 307 CC, Renault Mégane Cabrio a Volkswagen Eos. Či ide o kabriolet alebo rodinné auto, spoľahlivosť auta je pri cestovaní na dovolenku nevyhnutnosťou. Preto pre vás AAA AUTO pripravilo zopár tipov, ako si užiť bezproblémovú jazdu na dovolenku:

- kontrola technického stavu
Pred dlhšou cestou na dovolenku sa vždy vyplatí dať auto skontrolovať v servise. Ak máte ojazdené auto a nechodíte na pravidelné prehliadky, pred cestou si nechajte doplniť olej, brzdovú a chladiacu kvapalinu, skontrolujte svetlá a ich nastavenie, brzdy či vymeňte letnú zmes do ostrekovačov, ak ste tak už dávno nespravili. Pokiaľ chcete mať dobrý výhľad na cestu, určite vymeňte opotrebované gumičky stieračov. Dôležitá je aj vizuálna kontrola pneumatík, stav vzorky a viditeľné závady, osobitnú pozornosť si zaslúži ich natlakovanie. Nezabudnite ani na funkčnú rezervu a nadstavec bezpečnostnej matky.

- tlak v pneumatikách
Správne natlakované pneumatiky sú výhodné pre šoféra aj vozidlo. Pri plne naloženom aute by mali byť nahustené viac, pri prázdnom menej, tak ako to uvádza manuál k autu. Podhustené pneumatiky sa rýchlejšie opotrebovávajú a zbytočne zvyšujú spotrebu auta v dôsledku väčšieho valivého odporu a zhoršenia jazdných vlastností. Naopak, pri prehustených pneumatikách rastie riziko defektu a zhoršuje sa priľnavosť k vozovke.

- zabráňte mikrospánku
Ak je pred vami dlhšia cesta, je dobré naplánovať ju tak, aby ste sa vyhli mikrospánku. Najväčší sklon k nemu majú vodiči v noci, v neskoré popoludnia po odpracovanom dni či po zjedení tučných jedál. Bolo by ideálne, ak by ste sa pred niekoľkohodinovou jazdou dobre vyspali a pri samotnej ceste ste sa striedali so spolujazdcom. Keď to nie je možné, treba robiť aspoň pravidelné prestávky, žuť žuvačky, rozprávať sa s posádkou auta. Vhodné je aj obliecť si pohodlné oblečenie – nie tesné veci alebo stiahnutý opasok. Netreba zabúdať ani na pitný režim, najmä pri zapnutej klimatizácii.

- zabávajte deti
Ak bude vaša dovolenka rodinná a už teraz máte hrôzu, ako to zvládnu v aute deti, hlavná rada znie – zapojte fantáziu a obmieňajte činnosti. Obľúbené knižky či hračky, pastelky, fixky aj karty dokážu často na cestách zázraky. Nezabúdajte na audioknihy, obľúbené pesničky prípadne DVD prehrávač. Čo sa týka stravy, vhodné sú ľahké jedlá, na pitie je najlepšia voda, prípadne voda s ovocnou šťavou.

- pokuty môžu zruinovať
Pri ceste do zahraničia si nezabudnite preveriť územnú platnosť povinného zmluvného a havarijného poistenia. Destinácie, kde platí povinné zmluvné poistenie, nájdete na zelenej karte. Havarijné poistenie obvykle platí v celej Európe, podrobnosti sa dozviete v poistnej zmluve. Pokiaľ havarijné poistenie nemáte, môžete uzavrieť krátkodobú poistnú zmluvu. Je dobré si zistiť rozsah asistenčných služieb, ktoré máte v balíčku poistenia. Vďaka tomu predídete prípadným nedorozumeniam. Dodržiavanie predpisov azda ani netreba pripomínať. Pokuty v zahraničí za nesprávne parkovanie, prekročenie rýchlosti či jazdu pod vplyvom alkoholu by mohli niektorých vodičov zruinovať, preto opatrnosti nikdy nie je dosť.

Skupina AAA AUTO pôsobí na trhu už 19 rokov. V súčasnej dobe prevádzkuje sieť 25 pobočiek v Českej republike a na Slovensku. V septembri 2007 vstúpila holandská materská spoločnosť AAA Auto Group N.V. na burzy cenných papierov v Prahe a Budapešti. Podľa neauditovaných výsledkov predala v roku 2010 skupina AAA AUTO 39 530 automobilov. V minulom roku zvíťazila AAA AUTO v nezávislom spotrebiteľskom teste autobazárov denníka Mladá Fronta DNES a webové stránky www.aaaauto.cz sa umiestnili na prvom mieste medzi automobilovými firmami v súťaži Web Top 100.